Denné zamyslenie

Len pre dnes - 17.11

1. Január

Ostražitosť

“To, čo máme si udržíme jedine, keď budeme ostražití...”
Základný Text, str. 60

––––=––––
Ako ostaneme v uzdravovaní ostražití? Najskôr uvedomením si, že máme chorobu, ktorú vždy mať budeme. Nezáleží na tom, ako dlho sme čistí, ako lepšími sa naše životy stali, aký je rozsah nášho duchovného uzdravovania, stále sme závislí. Naša choroba trpezlivo čaká, pripravená odpáliť pascu, keď jej dáme šancu.
Ostražitosť je uskutočňovaná denne. Usilujeme sa byť nepretržite v pozore a pripravení vysporiadať sa s náznakmi problémov. Nežijeme v iracionálnom strachu, že nás posadne niečo príšerné, ak na okamih prestaneme dávať pozor; robíme len bežné opatrenia. Každodenná modlitba, pravidelná účasť na mítingoch a voľba nemeniť duchovné princípy za ľahší spôsob sú konaním ostražitosti. Robíme inventúru, ako je potrebné, zdieľame s ostatnými kedykoľvek sme o to požiadaní a starostlivo vyživujeme svoje uzdravovanie. Predovšetkým, ostávame ostražití!
Sme denne omilostení od našej závislosti, pokiaľ ostaneme ostražití. Každý deň vnášame princípy uzdravovania do všetkého, čo robíme a každú noc ďakujeme Vyššej Sile za ďalší čistý deň.
––––=––––
Len pre dnes: Budem ostražitý a budem robiť všetko potrebné, aby som strážil svoje uzdravovanie.
 

Prihlásenie