1. September

Pridané: 1.9.2019 21:04:32 Počet zobrazení: 424

01 September 2019

“Stávame sa schopnými robiť múdre a láskavé rozhodnutia založené na princípoch a ideáloch, ktoré majú v našich životoch skutočnú hodnotu.”

Závislosť nám dala istú sadu hodnôt, princípov, ktoré sme aplikovali v našich životoch. "Strčil si ma," povedala nám jedna z týchto hodnôt, "tak som ťa strčila späť, poriadne." "Je to moje." bola ďalšia hodnota vytvorená našou chorobou. "Dobre, v poriadku, možno to na začiatku nebolo moje, ale páčilo sa mi to, tak som to spravil svojím." Tieto hodnoty boli hodnotami len ťažko—skôr racionalizácie—a iste nám nepomohli robiť múdre a láskyplné rozhodnutia. V skutočnosti, slúžili hlavne na to, aby nás zakopávali hlbšie a hlbšie do hrobu, ktorý sme si už sami vykopali.

Dvanásť Krokov nám dáva silnú dávku skutočných hodnôt, ktoré nám pomáhajú žiť v harmónii so sebou a s tými okolo nás. Nekladieme našu vieru do nás, našich rodín, našich spoločenstiev, ale do Vyššej Sily—a tak rastieme dosť bezpečne, aby sme mohli veriť naším spoločenstvám, rodinám a aj sebe. Učíme sa byť úprimní, nech sa deje čokovek—a učíme sa zdržať sa robenia vecí, ktoré možno chceme ukryť. Učíme sa prijať zodpovednosť za svoje konania. "Je to moje" je nahradené duchom nesebeckosti. To sú druhy hodnôt, ktoré nám pomáhajú stať sa zodpovednou, produktívnou časťou života okolo nás. Skôr než zakopať sa hlbšie do hrobu, tieto hodnoty nás prinavrácajú do sveta živých.

––––=––––

Len pre dnes: Som vďačný za hodnoty, ktoré som rozvinul. Som vďačný za schopnosť robiť múdre, láskyplné rozhodnutia ako zodpovedný a produktívny člen spoločnosti, ktorú mi dávajú.

Prihlásenie