11. September

Pridané: 11.9.2019 18:27:31 Počet zobrazení: 573

11 September 2019

“Učíme sa stať sa prispôsobiví... Ako sa objavujú nové veci, cítime sa obnovení.”

"Prispôsobivosť" nebola časťou slovníka, ktorý sme používali počas užívania. Stali sme sa posadnutými surovým potešením z drog a odolnejšími voči všetkým jemnejším, nežnejším, nekonečne pestrým potešeniam sveta okolo nás. Naša choroba zmenila samotný život na neustálu hrozbu väzení, inštitúcií a smrti, hrozbu proti ktorej sme sa obrnili ešte viac. Nakoniec sme sa stali krehkými. S najobyčajnejším nádychom vetra života sme sa rozpadali, napokon sa zlomili, boli sme porazení, so žiadnou možnosťou, než kapitulovať.

Ale nádhernou iróniou uzdravovania je to, že v našej kapitulácii sme našli prispôsobivosť, ktorú sme v našej závislosti stratili, ktorej nedostatok nás porazil. Znovu sme nadobudli schopnosť ohnúť sa v životnom vánku bez toho, aby sme sa zlomili. Keď vietor zafúkal, cítili sme jeho láskavú starostlivosť na našej pokožke, kde by sme sa bežne obrnili, akoby sme čelili náporu búrky.

Životné vetry privievajú nový vzduch do našej cesty každému momentu a s ním nové vône, nové potešenia, možnosti. Ako sa ohýbame v životnom vetre, cítime a počujeme a hmatáme a ovoniavame a chutnáme všetko, čo nám to ponúka. Ako vanie nový vietor, cítime sa obnovení.

––––=––––

Len pre dnes: Vyššia Sila, pomôž mi ohnúť sa v životnom vetre a zažívať slávu v jeho plynutí. Osloboď ma od strnulosti.

Prihlásenie