12. September

Pridané: 12.9.2019 18:28:19 Počet zobrazení: 577

12 September 2019

“Môj život je vyvážený a stávam sa vyhovujúcejšou verziou seba, nie neurotickým, nudným človekom, ktorým som si myslel, že bez drog budem.”

Existuje skutočne život bez drog? Nováčikovia sú si istí, že keď prestanú brať, sú odsúdení na vedenie fádnej existencie. Tento strach má od reality ďaleko.

Anonymní Narkomani otvárajú naším členom dvere k úplne novému spôsobu života. Jediná vec, o ktorú v NA prídeme je naše otroctvo drogám. Nadobudneme kopu nových priateľov, čas na naše záľuby, schopnosť byť stále zamestnaný, aj schopnosť pokračovať vo vzdelaní, ak po tom túžime. Sme schopní začať plánovať a vidieť tieto plány dokončené. Môžeme ísť tancovať a cítiť sa pohodlne, aj ak máme obe nohy ľavé. Začíname si robiť rozpočet na cestovanie, aj ak to stojí len jeden stan na najbližšie kempovisko. V uzdravovaní zistíme, čo nás zaujíma a realizujeme nové veci, ktoré nás bavia. Odvažujeme sa snívať.

Život je zaiste odlišný, keď máme priestory Anonymných Narkomanov, kam sa môžeme vrátiť. Skrz lásku, ktorú sme našli v NA, začíname veriť v samých seba. Vybavení touto vierou sa odvažujeme ísť ďalej do sveta, objavovať nové obzory. Veľakrát je svet lepším miestom, pretože tu bol člen NA.

––––=––––

Len pre dnes: Môžem žiť vyvážený, pohodlný život—život, o akého existencii som nikdy nesníval. Uzdravovanie mi otvorilo nové obzory a vybavilo ma, aby som ich mohol objavovať.

Prihlásenie