16. August

Pridané: 16.8.2019 10:17:56 Počet zobrazení: 437

16 August 2019

“Toto je naša cesta k duchovnému rastu. Každý deň sa meníme... Tento rast nie je výsledkom našich prianí, ale nášho konania a modlitby."

Náš duchovný stav nie je nikdy stály; ak nerastieme, upadáme. Ak stojíme na mieste, náš duchovný pokrok sa prestane hýbať. Postupne sa náš rast spomalí, potom zastaví a potom cúva. Naša tolerancia sa opotrebuje; naša ochota robiť službu ubúda; naše mysle sa zúžia a zavrú. Onedlho budeme naspäť presne tam, kde sme začali: v rozpore so všetkými a všetkým okolo nás, neschopní zniesť aj sami seba.

Našou jedinou možnosťou je aktívne sa účastniť v našom programe duchovného rastu. Modlíme sa, hľadajúc poznanie väčšie, než naše od Sily väčšej, ako sme my. Otvoríme svoje mysle a ponecháme ich otvorené, stávajúc sa učiteľnými a berieme výhody toho, čo s nami ostatní majú zdieľať. Dokazujeme našu ochotu skúšať nové myšlienky a nové spôsoby robenia vecí, zažívame život úplne novým spôsobom. Náš duchovný pokrok naberá rýchlosť a spád, poháňaní Vyššou Silou dospievame k lepšiemu pochopeniu každého dňa.

Hore či dole—je to jedno alebo druhé, s veľmi málo toho, čo je medzi, kde sa sústredí duchovný rast. Uzdravovanie nieje poháňané prianiami a snami, ako sme zistili, ale modlitbou a činmi.

––––=––––

Len pre dnes: Jediné stále v mojom duchovnom stave je zmena. Nemôžem sa spoliehať na včerajší program. Dnes budem cez modlitbu a činy hľadať nový duchovný rast.

Prihlásenie