17. August

Pridané: 17.8.2019 10:18:39 Počet zobrazení: 407

17 August 2019

“Príznakom našej choroby je odcudzenie a úprimné zdieľanie nás oslobodí, aby sme sa mohli uzdravovať.”

Pravda nás spája so životom, kým nás od neho strach, izolácia a neúprimnosť odcudzujú. Ako užívajúci závislí sme skrývali toľko pravdy o sebe, koľko sme len mohli. Náš strach nám bránil, aby sme sa otvorili ľuďom okolo nás, poskytujúc ochranu pred tým, čo by ostatní mohli urobiť, ak by sme sa javili zraniteľný. Ale náš strach nás tiež držal od spojenia s naším svetom. Žili sme ako mimozemské bytosti na planéte, vždy sami a každou minútou osamelejší.

Dvanásť Krokov a spoločenstvo uzdravujúcich sa závislých dávajú ľuďom ako sme my miesto, kde sa môžeme cítiť bezpečne, keď hovoríme pravdu o sebe. Sme schopní úprimne priznať našu frustráciu, pokorujúc bezmocnosť nad našou závislosťou, pretože stretávame veľa ďalších, ktorí boli v tej istej situácii—pri nich sme v bezpečí. A ako pokračujeme v práci na krokoch, naďalej hovoríme viac pravdy o sebe. Čím viac robíme, tým viac sa cítime skutočne spojení so svetom okolo nás.

Dnes nepotrebujeme schovávať pred realitou naše vzťahy s ľuďmi, miestami a vecami v našich životoch. Prijímame tieto vzťahy také, aké sú a máme v nich svoju časť. Každú chvíľu sa pýtame: "Hovorím o sebe pravdu?" Vždy, keď to robíme, naťahujeme sa ďalej od odcudzenia, ktoré vystihuje našu závislosť a o toľko bližšie ku slobode, ktorú nám uzdravovanie môže priniesť.

––––=––––

Len pre dnes: Pravda je mojím spojením s realitou. Dnes sa sám seba opýtam: "Hovorím o sebe pravdu?"

Prihlásenie