2. September

Pridané: 2.9.2019 21:05:02 Počet zobrazení: 406

02 September 2019

“Denné praktizovanie nášho Dvanásť Krokového programu nám dáva možnosť zmeniť sa z toho, čo sme boli na ľudí vedených Vyššou Silou.”

Kým sme boli a kým sme sa stali? Je niekoľko spôsobov, ako odpovedať na túto otázku. Jeden je veľmi jednoduchý: Prišli sme do Anonymných Narkomanov ako závislí a naša závislosť nás zabíjala. V NA sme boli oslobodení od našej posadnutosti drogami a od nášho nutkania užívať. A naše životy sa zmenili.

Ale to je len vrchol ľadovca. Kým sme skutočne boli? V minulosti sme boli ľuďmi bez sily či smeru. Cítili sme sa akoby sme nemali žiaden význam, žiadny dôvod žiť. Naše životy nám samým nedávali väčší zmysel, než naším rodinám, priateľom, či susedom.

Kým sa skutočne stávame? Dnes nie sme len čistí závislí, ale ľudia so zmyslom pre smer, s účelom a so Silou vyššou ako my. Skrz denné praktizovanie Dvanástich Krokov sme začali chápať, ako naša závislosť pokrútila naše pocity, motívy a správanie. Postupne bola deštruktívna sila našej choroby nahradená životadarnou silou našej Vyššej Sily.

Uzdravovanie znamená viac, než čistenie—znamená to silnenie. Urobili sme viac, než že sme sa zbavili pár zlozvykov; stávame sa novými ľuďmi, vedenými Vyššou Silou.

––––=––––

Len pre dnes: Vedenie, ktoré potrebujem, aby som sa stal novým človekom je pripravené na dosah ruky. Dnes sa ešte viac odpojím od svojho nedostatočného smeru a bližšie ku svojej Vyššej Sile.

Prihlásenie