21. August

Pridané: 21.8.2019 10:49:06 Počet zobrazení: 442

21 August 2019

“Naše priateľstvá sa stávajú hlbokými a zažívame teplo a starostlivosť, ktoré sú výsledkom zavislých zdieľajúcich uzdravovanie a nový život.”

Väčšina z nás prišla do Anonymných Narkomanov s málo pravými priateľmi. A väčšina z nás prišla bez najnepatrnejšieho chápania toho, čo to znamená budovať trvajúce vzťahy. Časom sa však učíme, že priateľstvá si vyžadujú prácu. V tej či onej dobe sú všetky priateľstvá výzvou. Ako akýkovek vzťah, priateľstvo je procesom učenia.

Naši priatelia nás milujú dosť na to, aby nám o nás povedali pravdu. Staré porekadlo "Pravda ťa oslobodí, ale najprv rozzúri" sa najmä v priateľstvách zdá pravdivé. To môže robiť priateľstvá nepríjemnými. Môžeme zistiť, že sa snažíme vyhnúť sa istým stretnutiam, aby sme sa nestretli s priateľmi. Zistili sme však, že priatelia pre nás hovoria bez obáv. Chcú pre nás to najlepšie. Naši priatelia nás prijímajú aj napriek naším nedostatkom. Chápu, že sme stále prácou v procese.

Priatelia sú tu pre nás, keď tu pre seba nie sme my sami. Priatelia nám pomáhajú nabrať hodnotnú perspektívu nad udalosťami v našich životoch a v našom uzdravovaní. Je dôležité, aby sme aktívne pestovali priateľstvá, pretože sme sa naučili, že sa nemôžeme uzdravovať sami.

––––=––––

Len pre dnes: Budem vďačný za priateľov, ktorých mám. Zoberiem aktívnu rolu v mojich priateľstvách.

Prihlásenie