4. September

Pridané: 4.9.2019 21:06:37 Počet zobrazení: 412

04 September 2019

“Snažíme sa pamätať si, že keď robíme nápravy, robíme ich pre seba.”

Kým stále dlžíme nápravy, naše duše sú preplnené vecami, ktoré nepotrebujeme. Nosíme náklad ospravedlnenia, ktoré dlhujeme, resentimentu, ktorý držíme, či nevyjadrenej ľútosti. Je to ako mať neporiadok v dome. Mohli by sme odísť, aby sme nemuseli vidieť ten neporiadok, alebo len prekročiť hromady trosiek a tváriť sa, že tam nie sú. Ale ignorovanie poruchy ju neodstráni. Nakoniec, špinavé taniere, koberec plný omrviniek a presypané koše sú stále tu, čakajúc na to, kedy budú upratané.

Žiť s preplnenou dušou je tak ťažké, ako žiť v neupratanom dome. Vždy sa zdá, že cupkáme za tým, čo sme včera nechali tak. Vždy, keď sa otočíme a skúsime niekam ísť, je tam niečo, čo nám blokuje cestu. Čím viac zanedbávame našu zodpovednosť robiť nápravy, tým preplnenejšími sa naše duše stávajú. A ani si nemôžeme najať niekoho, kto by upratal. Musíme to urobiť sami.

Robením náprav nadobúdame hlboký pocit spokojnosti. Presne tak, ako by sme sa cítili po uprataní našich domovov a dopriali si čas užívať si slnečné žiarenie cez trblietavé okná, tak sa budú naše duše radovať z našej slobody skutočne si užiť naše uzdravovanie. A keď je veľký neporiadok raz uprataný, všetko čo musíme urobiť je čistiť po sebe priebežne.

––––=––––

Len pre dnes: Očistím, čo prepĺňa moju dušu robením náprav, ktoré dlžím.

Prihlásenie