8. September

Pridané: 11.9.2019 09:26:11 Počet zobrazení: 424

11 September 2019

“Nemusíme strácať vieru, keď rebelujeme.”

Mnohí z nás žili celé svoje životy vo vzbure. Naša prvá odpoveď na akýkoľvek typ návodu je často negatívna. Automatické odmietanie autority sa zdá byť znepokojujúcou charakterovou chybou pre mnohých závislých.

Dôkladné sebaskúmanie nám môže ukázať, ako reagujeme na okolitý svet. Môžeme sa opýtať sami seba, či rebelovanie proti ľuďom, miestam a zariadeniam je odôvodnené. Ak píšeme dostatočne dlho, zvyčajne sa vieme preniesť cez to, čo urobili ostatní a odkryť náš vlastný podiel v našich záležitostiach. Zistíme, že to, čo nám ostatní urobili nebolo tak dôležité, ako sme reagovali.

Pravidelná inventúra nám dovoľuje skúmať vzory v našich reakciách na život a zistiť, či sme náchylný k chronickej rebélii. Niekedy zistíme, že kým sme zvyčajne možno nasledovali, čo nám bolo navrhované skôr, než aby sme riskovali odmietnutie, tajne sme zakotvovali resentmenty proti autoritám. Ak sú nechané sami so sebou, tieto resentmenty nás môžu vyviesť z programu uzdravovania.

Proces inventúry nám dovoľuje odkryť, posúdiť a zmeniť naše rebelantské vzory. Nemôžeme zmeniť svet tým, že urobíme inventúru, ale môžeme zmeniť spôsob, ako naň reagujeme.

––––=––––

Len pre dnes: Chcem slobodu od zmätku rebélie. Pred tým ako konám, urobím si inventúru a budem premýšľať o svojich skutočných hodnotách.

Prihlásenie