28.August

Pridané: 28.9.2019 21:01:27 Počet zobrazení: 203

28 September 2019

“Tieto chyby rastú v tme a umierajú na svetle odhalenia.”

Piaty Krok od nás žiada, aby sme zdieľali svoju skutočnú povahu s Bohom, so sebou samým a s inou ľudskou bytosťou. Nepovzbudzuje nás, aby sme o sebe každému povedali všetky svoje malé tajomstvá o sebe. Nežiada od nás, aby sme prezradili každú svoju zahanbujúcu alebo desivú myšlienku, ktorú sme kedy mali. Piaty Krok jednoducho podnecuje, že naše tajomstvá nám viac ublížia, keď si ich necháme úplne pre seba.

Ak sa vzdáme svojej neochoty odhaliť svoju skutočnú povahu aspoň jednej ľudskej bytosti, naša časť zahŕňajúca tajomstvá sa stane silnejšou a keď sú tajomstvá pod kontrolou, poháňajú klin medzi nami, našou Vyššou Silou a vecami, ktoré si v našom uzdravovaní vážime najviac.

Keď s dôverou zdieľame naše tajomstvá s aspoň jednou ľudskou bytosťou—naším sponzorom, alebo možno nejakou blízkou osobou—tento človek nás zvyčajne neodmietne. Odhalíme sa niekomu inému a sme odmenení ich prijatím. Keď sa toto stane, uvedomíme si, že úprimné zdieľanie nie je život ohrozujúce; tajomstvá nad nami stratili ich silu.

––––=––––

Len pre dnes: Môžem zneškodniť tajomstvá vo svojom živote ich zdieľaním s jedinou ľudskou bytosťou.

Prihlásenie