7. September

Pridané: 7.9.2019 09:23:33 Počet zobrazení: 262

07 September 2019

"Kde sa stalo zle, program nás učí duchu odpustenia. "

V NA začíname pôsobiť so svetom okolo nás. Už viac nežijeme v izolácii. Ale sloboda od izolácie má svoju cenu: čím viac sa stýkame s ľuďmi, tým častejšie nájdeme niekoho, kto nám šliape na päty. A toto sú okolnosti, v ktorých je často rodený resentment.

Krivdy, odôvodnené či nie, sú pre pokračujúce uzdravovanie nebezpečné. Čím dlhšie prechovávame krivdy tým trpkejšími sa stávajú, nakoniec nás otrávia. Aby sme ostali čistí, musíme nájsť schopnosť pustiť naše krivdy, schopnosť odpustiť. Najskôr rozvíjame túto schopnosť v práci na Ôsmom a Deviatom Kroku a udržujeme ju nažive pravidelným robením Desiateho Kroku.

Niekedy, keď nie sme ochotní odpustiť, pomôže nám spomenúť si, že aj my môžeme jedného dňa potrebovať niekoho odpustenie. Neurobili sme všetci v tej či onej dobe niečo, čo sme hlboko oľutovali? Neuzdravujeme sa do nejakej miery, keď ostatní prijmú naše úprimné nápravy?

Postoj odpustenia je ľahšie rozvíjať, keď pamätáme, že všetci robíme to najlepšie, čo môžeme. A jedného dňa aj my budeme potrebovať odpustenie.

Len pre dnes: Dnes, ak urobím chybu, budem trénovať odpustenie, pretože viem, že aj ja sám ho potrebujem

Prihlásenie