Ako na to

Prvým krokom k uzdravovaniu je prestať brať drogy. Nemôžeme očakávať, že program nám bude fungovať, kým sú naše telá a mysle stále zamorené drogami. Môžeme to urobiť kdekoľvek, dokonca aj vo väzení či v ústave. Urobíme to akokoľvek sa len dá, nasucho či na „detoxe“ – ide len o to, vydržať čistý.

Ako prestať brať drogy? Prestaňte brať pre dnešok. Väčšina z nás dokáže po dobu ôsmich či dvanástich hodín to, čo sa zdá na dlhšiu dobu nemožné. Ak sa vaša posadnutosť či nutkanie brať stane príliš silným, skúste to v päťminútových intervaloch. Minúty prerastú na hodiny, hodiny na dni, takže prekonáte návyk a získate trochu pokoja mysle. Skutočný zázrak sa stane, keď zistíte, že ste oslobodení od potreby dať si. Prestali ste brať drogy a začali ste žiť. 

Príďte na naše stretnutie a kontaktujte sa s inými uzdravujúcimi sa závislými. Stretnutia alebo "mítingy" nám pomáhajú ostať čistými. 

Pravdepodobne si nezapamätáme jediné slovo, osobu ani myšlienku z prvého mítingu. Časom sa dokážeme viac uvoľniť a užiť si atmosféru uzdravovania. Mítingy posilňujú naše uzdravovanie. Najskôr môžeme mať strach, pretože nikoho nepoznáme. Niektorí z nás si myslia, že mítingy nepotrebujú. V každom prípade - keď trpíme, ideme na míting a nájdeme úľavu. Mítingy nás udržujú v kontakte s tým, kde sme boli, ale čo je dôležitejšie – kam by sme mohli vo svojom uzdravovaní ísť. Keď chodíme na mítingy pravidelne, naučíme sa, akú hodnotu má rozprávanie sa s inými závislými, ktorí majú rovnaké problémy a ciele.

Prihlásenie