Ako na to

Prvým krokom k uzdravovaniu je prestať brať drogy. Nemôžeme očakávať, že program nám bude fungovať, kým sú naše telá a mysle stále zamorené drogami. Môžeme to urobiť kdekoľvek, dokonca aj vo väzení či v ústave. Urobíme to akokoľvek sa len dá, nasucho či na „detoxe" – ide len o to, vydržať čistý.


Ako prestať brať drogy?

Prestaň brať pre dnešok. Väčšina z nás dokáže po dobu ôsmich či dvanástich hodín to, čo sa zdá na dlhšiu dobu nemožné. Ak sa tvoja posadnutosť či nutkanie brať stane príliš silným, skús to v päťminútových intervaloch. Minúty prerastú na hodiny, hodiny na dni, takže preoknáš návyk a získaš trochu pokoja mysle.

Skutočný zázrak sa stane, keď zistíš, že si oslobodený od potreby dať si. Prestal si brať drogy a začal si žiť.


Mítingy nám pomáhajú ostať čistými

Príď na naše stretnutie a kontaktuj sa s inými uzdravujúcimi sa závislými. Pravdepodobne si nezapamätáme jediné slovo, osobu ani myšlienku z prvého mítingu. Časom sa dokážeme viac uvoľniť a užiť si atmosféru uzdravovania.

Mítingy posilňujú naše uzdravovanie. Najskôr môžeme mať strach, pretože nikoho nepoznáme. Niektorí z nás si myslia, že mítingy nepotrebujú. V každom prípade - keď trpíme, ideme na míting a nájdeme úľavu. Mítingy nás udržujú v kontakte s tým, kde sme boli, ale čo je dôležitejšie – kam by sme mohli vo svojom uzdravovaní ísť.

Keď chodíme na mítingy pravidelne, naučíme sa, akú hodnotu má rozprávanie sa s inými závislými, ktorí majú rovnaké problémy a ciele.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie